Photo by Wouter Vellekoop
Foto 1/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 2/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 3/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 4/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 5/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 6/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 7/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 8/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 9/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 10/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 11/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 12/13
Photo by Wouter Vellekoop
Foto 13/13
Editie 74 / 10/11 okt 2025

Editie 74

Deze editie van Festival Dag in de Branding staat geheel in het teken van hout. Hout om op te timmeren, hout om instrumenten van te bouwen, maar ook het hout van de bomen die wij nodig hebben om te overleven. Het thema komt uit de koker van gastcurator Helena Basilova, pianist en componist, die een rijk programma samenstelde. Als afsluiter presenteert Helena haar eigen nieuwste project: Arbor (wat inderdaad ‘boom’ betekent).

HIIIT (voorheen Slagwerk Den Haag) slaat een uur lang op zes houten planken, met verbijsterend resultaat: een uitvoering van de moderne klassieker Timber van Michael Gordon stond bovenaan Helena’s verlanglijstje. De uitvoering wordt voorafgegaan door een workshop voor kinderen, die voor de gelegenheid met houten instrumenten en voorwerpen aan de slag gaan. Componist Remy Alexander leidt de workshop.

Na een geluidswandeling door onder meer de Paleistuin, gecureerd door componist Sophie Jurrjens, presenteert het Ragazze Quartet Memories of Trees. In Memories of Trees wordt de complexe keten rond houtproductie onderzocht, waaraan wij de mooiste instrumenten te danken hebben, maar die óók een grote ecologische impact heeft. Op vrijdagavond gaat deze Dag in de Branding al van start met een wereldpremière van Max Knigge voor het Residentie Orkest.

programma Editie 74 / 10/11 okt 2025

programma 10 okt 2025

20:15

Amare Concertzaal

Max Knigge – Eliza May (wereldpremière)
Edvard Grieg – Pianoconcert
Dmitri Sjostakovitsj – Symfonie nr. 6

Residentie Orkest / Daniel Raiskin, dirigent / Antti Siirala, piano

programma 11 okt 2025

14:30

Haags Hoog

Met optreden van Sketch351 in de bus naar de Nieuwe Kerk

Michael Gordon – Timber

HIIIT

Met optreden van Sketch351 in de bus naar de Nieuwe Kerk

16:15

Nieuwe Kerk

Geluidswandeling

Sophie Jurrjens / OFF Track

17:00

Korzo

Ragazze Quartet – Memories of Trees

Ragazze Quartet

20:30

Nieuwe Kerk

Met voorprogramma van composer-in-residence Wilma Pistorius om 20.00

Helena Basilova – ARBOR

Helena Basilova, piano / Kenny Kneefel (Shoal), sound design/electronica / Vincent Rang, visuals

Met voorprogramma van composer-in-residence Wilma Pistorius om 20.00

Altijd als eerste op de hoogte?
Schrijf u in op onze nieuwsbrief!

U ontvangt regelmatig programmanieuws en mooie aanbiedingen.

U gebruikt een verouderde browser van Internet Explorer die niet meer wordt ondersteund. Voor optimale prestaties raden wij u aan om een nieuwere browser te downloaden. Hiervoor verwijzen wij u door naar:

browsehappy.com sluiten